Документи та право власності на автомобіль

При купівлі будь-якого автомобіля завершальним етапом буде оформлення права власності на даний автомобіль. Про те як зареєструвати авто з пробігом та що потрібно знати при підборі б/у авто ви дізнаєтесь із цієї статті.

Які бувають свідоцтва про реєстрацію автомобіля?

Власником автомобіля являється особа зазначена в свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу. Наразі в офіційному обігу перебувають декілька варіантів свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів:

  1. Свідоцтво нового зразка, які видаються з квітня 2021

  2. Свідоцтво, які видавались з 2014 по 2021, яких основна маса
  3. Старі свідоцтва, які видавалися до 2014 року і які зустрічаються доволі рідко

Перехід права власності на автомобіль

Після технічної перевірки автомобіля та його юридичної чистоти, переконайтеся, що ви купуєте автомобіль у власника або його законного представника. В інакшому випадку угода буде незаконна та недійсна. Розглянемо більш детально варіації переходу права власності на автомобіль від продавця до покупця:

Купівля у власника

Найкращий варіант купівлі авто, коли вам продає авто власник, який записаний у свідоцтві про реєстрацію. В такому випадку продавець і покупець звертаються в Сервісний центр МВС або торгуючу організацію(якщо не перший продаж в календарний рік у продавця) та переоформляють автомобіль.
Перед візитом до Сервісного центру, зверніть увагу, щоб у продавця збігалась адреса реєстрації в паспорті та свідоцтві про реєстрації, щоб не довелось міняти свідоцтво в зв’язку зі зміною місця реєстрації власника.

Купівля у представника власника по нотаріальному дорученню

Такий спосіб популярний у спеціалістів з продажу авто, в народі – перекупів. Вони не являються власником, а тільки уповноваженими особами, яким власник доручив продаж та переоформлення автомобіля. В такому випадку доручення має бути від власника по свідоцтву про реєстрацію на особу, яка безпосередньо продає вам автомобіль. Звертаєтесь в Сервісний центр або торгуючу організацію для переоформлення.

Купівля у юридичної особи авто, яке вже стоїть на обліку в Україні

Від юридичної особи повинен бути пакет документів для продажу авто(реєстраційні документи, рішення про продаж, наказ, доручення на уповноважену особу, довідка з воєнкомату та інші в залежності від форми власності та управління юридичної особи). Після формування документів уповноважена особа та покупець переоформлюють авто.

Купівля у юридичної особи авто без обліку в Україні, який привезено з закордону

Юридична особа виписує договір купівлі-продажу на покупця та видає пакет документів(договір купівлі-продажу, акт огляду ТЗ, сертифікат відповідності та свідоцтво про реєстрацію авто за кордоном(бріф, тайтл). Покупець за пакетом документів реєструє авто в Сервісному центрі МВС на своє ім’я.

Зверніть увагу, що в такому випадку покупець сплачує відрахування в пенсійний фонд при  первинній реєстрації автомобіля, що становить 3-5% вартості авто без ПДВ, в залежності від його вартості.

Замовляючи автопідбір в компанії CarHunt ви отримуєте повний супровід наших експертів, які знають всі тонкощі і можливі підводні камені всіх типів купівлі та переоформлення авто. Це дає змогу перевіряти не тільки технічні аспекти автомобілів з пробігом, а й економити Ваш час, нерви та кошти при купівлі та набуття права власності на автомобіль.

Car Hunt – Автопідбір в Києві
вул. Новокостянтинівська 3
м. Київ 4080
+38(098) 555 06 77